Úřad průmyslového vlastnictví pořádá pro veřejnost online interaktivní seminář k národní databázi patentů a užitných vzorů. 

V průběhu semináře se účastníci seznámí s obsahem a základními funkcionalitami databáze.

Pro účast na semináři není třeba instalovat žádný speciální software. Předem vám zašleme odkaz, jehož prostřednictvím se k semináři připojíte.

--Termín: 17. 4. 2020 od 10,00 hodin

Více informací (pdf, 812 kB)
 

V případě zájmu o účast se registrujte e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Úřad průmyslového vlastnictví představuje veřejnosti výroční zprávu za rok 2019 (pdf, 9,9 MB).

 

Evropský patentový úřad zveřejnil Patent Index 2019. Patent Index poskytuje komplexní přehled o tom, co se v loňském roce stalo v rámci světového patentového systému. V roce 2019 obdržel Evropský patentový úřad rekordní počet patentových přihlášek, přičmž téměř pětina pochází od malých a středních podniků. Mezi společnosti s největším počtem podaných přihlášek patří Huawei, Samsung, LG, United Technologies a Siemens. 

Více informací

 

V návaznosti na přetrvávající opatření zavedená v souvislosti se šířením koronaviru v ČR oznamujeme, že až do odvolání rušíme pořádání všech plánovaných vzdělávacích a osvětových akcí v Úřadě průmyslového vlastnictví. V dubnu se jedná o následující akce:

2. 4. 2020 - Databáze Espacenet
16. 4. 2020 - Databáze ochranných známek
23. 4. 2020 - Národní databáze patentů a užitných vzorů a databáze Espacenet
24. 4. 2020 - seminář ve spolupráci s Komorou patentových zástupců

O dalším vývoji vás budeme informovat. 

 

Praha 19. března 2020

V souvislosti s usnesením vlády České republiky č. 217/2020 o přijetí krizového opatření, je ode dne 16. března 2020 pro veřejnost omezen vstup do budovy Úřadu průmyslového vlastnictví.

Možnost osobního podání (podatelna) a placení správních poplatků (pokladna) zůstává zachována v pracovních dnech od 9:00 do 14:00 hodin. 

Úřední hodiny se omezují na pondělí a středu, vždy od 9:00 do 12:00 hodin. 

Vážení klienti, při osobní návštěvě prosíme o respektování usnesení vlády č. 247/2020, které zakazuje pohybovat se a pobývat na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.                                                                            

Úřad zajišťuje výkon všech agend ve své působnosti. Podávání přihlášek a následných podání v rámci správních řízení o ochraně průmyslových práv, jakož i všechna ostatní podání doporučujeme provádět především elektronicky. Průběžně budou i nadále aktualizovány databáze průmyslových práv (patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky). Veškeré důležité informace určené pro veřejnost jsou k dispozici na webových stránkách www.upv.cz. Na Úřad průmyslového vlastnictví se můžete i v době platnosti krizových opatření obrátit:

  • telefonicky: +420 220 383 111
  • +420 220 383 XXX (linka)
  • e-mailem na adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • faxem: +420 224 324 718
  • datovou schránkou: ix6aa38
  • poštou na adresu: Úřad průmyslového vlastnictví, Antonína Čermáka 2a, 160 68 Praha 6 – Bubeneč

Děkujeme za pochopení mimořádné situace. Za případné komplikace se omlouváme. Uděláme maximum, abychom případná prodlení/pochybení prokazatelně způsobená mimořádností situace následně vyřešili ke spokojenosti uživatelů sytému ochrany průmyslových práv. 

Krizový štáb ÚPV