Evropská komise (DG Trade) zahájila veřejnou konzultaci s cílem shromáždit informace od subjektů EU se zájmem o ochranu a prosazování práv duševního vlastnictví ve třetích zemích. Účelem veřejné konzultace je identifikovat třetí země, ve kterých je ochrana a vymáhání práv duševního vlastnictví důvodem ke znepokojení, jakož i aktualizovat zprávu Evropské komise o ochraně a prosazování práv duševního vlastnictví ve třetích zemích.

Výsledky veřejné konzultace pomohou Komisi zaměřit své úsilí a zdroje na prioritní země a na konkrétní oblasti zájmu s cílem zlepšit ochranu a prosazování práv duševního vlastnictví na celém světě.

Příspěvky ke konzultaci lze činit až do 26. května 2019.

 

Srdečně Vás zveme na cyklus regionálních seminářů o efektivní ochraně průmyslového vlastnictví na domácí půdě i v zahraničí.

Těšit se můžete na příspěvky představitelů Úřadu průmyslového vlastnictví, Technologické agentury ČR, ale také regionálních firem, které se s Vámi podělí o své praktické zkušenosti s ochranou svého know-how. Na seminářích se mj. dozvíte potřebné informace o právním rámci ochrany průmyslového vlastnictví v ČR a zahraničí, financování inovací z programů TA ČR, podpoře exportu a růstu firem s využitím práv průmyslového vlastnictví, roli a službách ÚPV, patentových databázích a rešerších a v neposlední řadě o praktických výhodách patentování v každodenním životě firem z Vašeho regionu.

Podrobnější informace sdělíme již v blízké době, nezapomeňte si tak zarezervovat v diáři termín některého z našich seminářů, který je Vám nejblíž! 

Více informací (pdf, 339 kB)

 

Úřad průmyslového vlastnictví představuje veřejnosti výroční zprávu za rok 2018 (pdf, 9,9 MB).

 

Chorvatský úřad duševního vlastnictví ve spolupráci s WIPO pořádá 8. ročník letní školy zaměřené na duševní vlastnictví. Akce se bude konat v Záhřebu od 27. května do 7. června. Všechny další informace pro případné zájemce: WIPO - Croatia Summer School

Předběžný program (pdf, 121 kB)

 

Evropský patentový úřad (EPO) zveřejnil výroční zprávu za rok 2018. EPO v loňském roce obdržel přes 174 000 patentových přihlášek, což je nárůst o 4,6 % oproti roku 2017. Téměř polovina přihlášek je z Evropy. Počet přihlášek z České Republiky stoupl o 17,5 %.

 

Video: EPO Annual Report 2018 

Annual Report 2018