Jsi student, začínající vědec, nebo startuješ vlastní byznys? Máš v hlavě skvělý projekt a dokážeš ho prezentovat anglicky ve 3 minutách? Přihlas se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab, vyhraj účast na celosvětovém finále a finanční odměnu
1 000 euro.

CO JE FALLING WALLS?
Jde o mezinárodní formát, jehož cílem je posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů. Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. 

Více informací (pdf, 894 kB)

 

15 finalistů prestižní Evropské ceny pro vynálezce 2019 je vybráno. Evropský patentový úřad (EPÚ) ocení v pěti kategoriích (průmysl, výzkum, malé a střední podniky, mimoevropské státy a celoživotní dílo) vynálezce a týmy vynálezců, jejichž vynálezy byly patentované a výjimečnou měrou přispěly ke společenskému, technickému nebo hospodářskému rozvoji. 

K aktivní účasti na udělování je pozvaná i veřejnost: ta může podpořit hlasováním online do 16. června 2019 na webových stránkách EPÚ vynálezce v anketě Popular Prize.

Více informací

 

Evropská komise (DG Trade) zahájila veřejnou konzultaci s cílem shromáždit informace od subjektů EU se zájmem o ochranu a prosazování práv duševního vlastnictví ve třetích zemích. Účelem veřejné konzultace je identifikovat třetí země, ve kterých je ochrana a vymáhání práv duševního vlastnictví důvodem ke znepokojení, jakož i aktualizovat zprávu Evropské komise o ochraně a prosazování práv duševního vlastnictví ve třetích zemích.

Výsledky veřejné konzultace pomohou Komisi zaměřit své úsilí a zdroje na prioritní země a na konkrétní oblasti zájmu s cílem zlepšit ochranu a prosazování práv duševního vlastnictví na celém světě.

Příspěvky ke konzultaci lze činit až do 26. května 2019.

 

Úřad průmyslového vlastnictví v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti českých firem pořádá seminář zaměřený na základní informace o ochraně práv na označení pro podnikatele, studenty i širší veřejnost.

--Termín: 11. 6. 2019 od 9,30 hodin
--Místo konání: Úřad průmyslového vlastnictví
--Vstup: ZDARMA

Více informací (pdf, 2,1 MB)

 

REGISTRUJTE SE, prosím, prostřednictvím systému, který je dostupný pod tlačítkem „Semináře“ na stránkách www.upv.cz.

 

Srdečně Vás zveme na cyklus regionálních seminářů o efektivní ochraně průmyslového vlastnictví na domácí půdě i v zahraničí.

Těšit se můžete na příspěvky představitelů Úřadu průmyslového vlastnictví, Technologické agentury ČR, ale také regionálních firem, které se s Vámi podělí o své praktické zkušenosti s ochranou svého know-how. Na seminářích se mj. dozvíte potřebné informace o právním rámci ochrany průmyslového vlastnictví v ČR a zahraničí, financování inovací z programů TA ČR, podpoře exportu a růstu firem s využitím práv průmyslového vlastnictví, roli a službách ÚPV, patentových databázích a rešerších a v neposlední řadě o praktických výhodách patentování v každodenním životě firem z Vašeho regionu.

Podrobnější informace sdělíme již v blízké době, nezapomeňte si tak zarezervovat v diáři termín některého z našich seminářů, který je Vám nejblíž! 

Více informací (pdf, 339 kB)