Úřad průmyslového vlastnictví dne 3.4.2017 spustí nové Elektronické podání přihlášek průmyslových práv a následných žádostí. Nová aplikace nahradí stávající pdf formuláře pro online podání.

Jedná se o webovou aplikaci, vyplňování formulářů tedy bude probíhat ve webovém prohlížeči. Aplikace umožní podávat registrovaným i neregistrovaným uživatelům a podání bude možné odeslat s elektronickým podpisem, bez elektronického podpisu (s následným dodáním originálu) i prostřednictvím datové schránky. Účty uživatelů, kteří  využívali stávající aplikaci, budou převedeny do nového prostředí, přičemž jako přihlašovací jméno bude sloužit e-mailová adresa uvedená při registraci.

Nová aplikace přinese značné zvýšení komfortu při práci s formuláři. K dispozici bude např. našeptavač adres, adresář subjektů, šablony, kontrola existence čísla spisu u žádostí a integrace formuláře přihlášky ochranné známky s harmonizovaným nástrojem pro tvorbu seznamu výrobků a služeb TM Class. Do aplikace bude zároveň integrovaná databáze spisů pro zástupce, což byla doposud oddělená aplikace.

Po přechodnou dobu 3 měsíců bude možné podávat na stávajících pdf formulářích. Tyto formuláře však již nebude možné stahovat a přihlásit se bude možné pouze do nového uživatelského rozhraní.

Věříme, že spuštění nové aplikace uvítáte a že Vám usnadní práci při podávání  u ÚPV.

Více informací najdete na stránce https://isdv.upv.cz/webapp/epinfo.novepodani.

Pozn.: Odkazy Přihlášení/Registrace Vás do spuštění aplikace přesměrují na původní verzi ePodani.

V souvislosti s přechodem na novou aplikaci dojde v den spuštění (3.4.2017) cca mezi 8:00 až 10:00 k nedostupnosti elektronického podávání. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.